Poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące działania systemu Agridata: finansowanie zakupu programu, koszty, bezpieczeństwo danych i rozwiązania techniczne.

Jeśli masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej o funkcjach programu do zarządzania gospodarstwem rolnym lub monitoringu GPS traktorów, kombajnów lub innych pojazdów rolniczych.

Pytania ogólne

Odpowiedzialność za szkody powstałe podczas montażu urządzeń spoczywa na firmie, która wykonuję taką usługę. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek strat powstałych podczas montażu. Przed oraz po montażu sporządzany jest protokół.
Tak, jednak w tym przypadku nie rekompensujemy strat powstałych z tego tytułu. Służymy pomocą oraz wskazówkami jak wykonać poprawny montaż. Urządzenia przychodzą skonfigurowane i gotowe do użycia. Zawierają już kartę SIM do transferu danych poprzez GSM.
Zazwyczaj wdrożenia zajmują około tygodnia. Czas ten jest uzależniony od ilości urządzeń, dopełnienia wymaganych formalności, dostępności monterów, zakresu potencjalnego szkolenia pracowników.
Oczywiście. Oferujemy Państwu możliwość 2 tygodniowego darmowego przetestowania systemu bez urządzeń całkowicie za darmo, bez podpisywania umów. Istnieje również możliwość przetestowania systemu na ogólnodostępnym koncie.
Tak, istnieje taka możliwość. Dodatkowa opłata za tę usługę wynosi 25zł.
Nie ma żadnych ograniczeń związanych z ilością użytkowników korzystających z programu. Nie ma również żadnych ograniczeń związanych powierzchnią gruntów, parkiem maszynowym, pracowników, magazynów oraz innych ograniczeń funkcjonalności.
Oprogramowanie jest projektowane w technice Responsive Web Design - wielkość elementów na ekranie dopasowuje się do jego rozdzielczości. W ten sposób aplikacja webowa (działająca w przeglądarce internetowej) poprawnie wyświetla się zarówno na komputerze, telefonie lub tablecie. Z aplikacji mogą korzystać Państwo wszędzie, gdzie jest dostęp do Internetu.
Notowania giełdowę są odświeżane 3 razy dziennie: rano, po południu i wieczorem. Widget notowań giełdowych można dodać bezpośrednio na pulpicie programu.
Określenie klasy systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem z różnych obszarów. Wspomaganie odbywa się poprzez gromadzenie danych oraz umożliwienie wykonywania operacji na zebranych danych. Systemy ERP są na tyle elastyczne, że pozwalają na dokładne dostosowanie do potrzeb firmy. Aplikacja (oprogramowanie oraz urządzenia) Agridata wspomaga prowadzenie gospodarstwa rolnego poprzez zarządzanie zasobami takimi jak ciągniki, maszyny, pracownicy, grunty, uprawy, zarządzanie usługami oraz magazynami, monitorowanie GPS i wiele innych.
Istnieje taka możliwość. W przypadku kupna samego systemu koszt wynosi 50zł netto za godzinę szkolenia + dojazd do klienta (2zł netto/km). Istnieje również możliwość szkolenia on-line dla Twoich pracowników.

Pytania techniczne

Wszelkie pytania związane z działaniem systemu monitoringu GPS, optymalizacji produkcji w gospodarstwie i funkcjach programu

Podczas pracy pojazd może wjechać w teren, na któym nie ma zasięgu GSM. W takim przypadku dane z czujników, pozycje GPS oraz inne informacje zostają zgromadzone w lokalnej pamięci. Transfer danych na serwer nastąpi gdy pojazd rolniczy znajdzie się w zasięgu sieci GSM.
Domyślnie pozycja pojazdu zapisywana jest co 1 sekundę. Posiadając dokładne pozycje możemy idealnie przedstawić ścieżkę pracy (na przykład opryskiwacza na uprawie), dobrze odwzorować zakręty i krzywe.
Aby zapewnić ciągłość działania, wprowadziliśmy w naszym systemie zduplikowaną infrastrukturę. Kopia zapasowa Państwa danych jest wykonywana cyklicznie. Dane, dopóki nie zostaną prawidłowo przesłane na serwer, są przetrzymywane na urządzeniach.
Nasze SLA wynosi 99,9% dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii Microsoft. Proszę pamiętać, że dane ze śledzenia GPS Twoich traktorów, kombajnów, siewników itp są cały czas zbierane i wysłane jak tylko system będzie operacyjny.

Pytania dotyczące finansowania i płatności

Informacje dotyczące finansowania programu, cennika, wdrożenia oraz rabatów i promocji

Koszt wdrożenia systemu Agridata uzależniony jest od wielu czynników: - ilości urządzeń do transmisji danych, czujników montowanych na pojazdach - typów maszyn i pojazdów - montażu urządzeń - usług dodatkowych związanych z wdrożeniem - szkoleń Jeśli chcą Państwo uzyskać wycenę dla swojego gospodarstwa prosimy o krótki kontakt. Ofertę przygotujemy w maksymalnie 24 godziny.
Wszystkie koszty związane z transmisją danych pokrywane są w ramach abonamentu Agridata. Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z transmisją danych.
Co miesiąc otrzymują Państwo 30 darmowych wiadomości SMS. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych pakietów wiadomości SMS. Ilość wykorzystanych wiadomości SMS mogą Państwo sprawdzić w ustawieniach konta. Więcej informacji o wykorzystaniu wiadomości SMS znajdą Państwo: https://agridata.eu/program/monitoring-maszyn-i-pojazdow-rolniczych-iot-dla-rolnictwa/
Tak. Pomożemy w przygotowaniu wniosku oraz dostarczymy wymagane dokumenty i zaświadczenia. W każdej chwili mogą Państwo zamówić bezpłatną wycenę wdrożenia programu Agridata dla gospodarstw rolnych.
Nie. Wielkość upraw nie ma znaczenia dla kosztów zakupu. Nie jest istotne czy uprawy mają 50 hektarów czy 500 hektarów. Cena wdrożenia zależy od ilości urządzeń elektronicznych.
Nie. Kupując oprogramowanie Agridata można zdefiniować dowolną liczbę użytkowników dla farmy / gospodarstwa. Pracownicy, mogą mieć w systemie własne konto z ograniczonymi uprawnieniami.
W ramach licencji można stworzyć 150 kont użytkowników. Jest to miękki limit, który może zostać podniesiony.
Tak. Proszę skontaktować się z nami lub naszymi partnerami. Przygotujemy wycenę

Prywatność i bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo Państwa danych jest dla nas priorytetem. W tej sekcji uzyskają Państwo informacje w jaki sposób wykorzystywane i przetwarzane są Państwa informacje.

Nikt. Nikomu nie udostępniamy informacji o stanie Pańśtwa gospodarstwa, żadne dane nie są udostępniane innym podmiotom, dystrybutorom czy producentom.
Tworząc konto pracownikowi farmy można nadać odpowiednie uprawnienia. W ten sposób ogranicza się dostęp do różnych funkcji programu. Zdefiniowane w programie role to: agronom, operator pojazdu, operator monitoringu GPS, magazynier, kierownik, zarządca.
Tak. Wystarczy, że osoba potwierdzona jako decyzyjna zgłosi nam takie żądanie.
Zarówno transmisja danych z urządzeń oraz usługi związane z powiadomieniami SMS zarejestrowane są na spółkę Systemy Rolnicze.

Funkcje programu

Odpowiedzi na pytania związane z oprogramowaniem i funkcjonowaniem programu dla gospodarstw rolnych Agridata.

Oczywiście. W programie Agridata jest zakładka "Zgłoś sugestię" poprzez którą możecie Państwo zgłosić nowe, pożądane funkcje.
Zazwyczaj nowe wersje systemu udostępniane są publicznie mniej więcej co jeden miesiąc.
Proszę nie panikować 🙂 i skontaktować się z nami. Każda nowa wersja systemu jest testowana, również z urządzeniami oraz "w polu". Niestety czasami może wkraść się błąd, który postaramy się usunąć tak szybko jak to jest możliwe.
Zielony - kukurydza Jasny żółty - rzepak Źółto-pomarańczowy - przenica / jęczmień Biały - burak cukrowy Niebiesko-zielony - wszelkie tray i warzywa
Tak. W wersji 1.7 została wprowadzona taka funkcjonalność. Każdy pracownik może mieć własne konto w systemie z ograniczonymi uprawnieniami. Grupy uprawnień do "Operator pojazdu", "Agronom", "Kierownik", "Magazynier", "Zarządca", "Księgowy", "Operator monitoringu GPS".
W zakładce maszyny każda maszyna ma dzwoneczek w operacjach. Wystarczy podać adres e-mail i datę przypomnienia. Tak samo jest dla historii serwisowej, wystarczy wybrać ikonę książki w operacjach i dodać wpis z serwisu. Historię serwisową można swobodnie drukować. Sprawność maszyny zdefiniowana jest w polu "status" (sprawna lub nie).
Karta pól może składać się z jednej działki lub z grupy działek. Zabiegi dodajemy do karty pola w danym sezonie. Istnieje możliwość grupowego dodania zabiegu jeśli został wykonany na kilku polach.
Można kliknąć na pole w zakładce grunty - system pokazuje poprzednią uprawę, aktualną uprawę oraz powierzchnię. Jeśli użytkownicy zgłoszą taką potrzebę, stworzymy wymienioną w zapytaniu funkcjonalność.
Obecnie nie jest to możliwe. Określenie czasu potrzebnego na zmodyfikowanie modułu "magazyny" wymaga dalszego zgłębienia tej potrzeby.
Można to zrobić na 2 sposoby. Można zaplanować oprysk i wydać to z magazynu przez zapotrzebowanie magazynowe lub od razu wydać z karty polowej jeśli zasoby które wydajemy są na stanie magazynowym.
Aktualnie jest zdefiniowane 7 typów uprawnień, w najbliższym czasie nie przewidujemy edycji tego modułu. Aby istniały uprawnienia tylko i wyłącznie dla mechanika, moduł magazyny też musi zostać zmodyfikowany. Obecnie można nadać kilka uprawnień jednemu pracownikowi. Celowo zrezygnowaliśmy z podawania szczegółowych uprawnień aby uprościć system. Możemy przeanalizować potrzeby pod kątem zgłaszanej potrzeby i wtedy podać termin wprowadzenia modyfikacji systemu.
Niestety nie. To również odnosi się do serwisu. Być może kiedyś powstanie osobny moduł mający możliwości z poprzedniego pytania. https://agridata.eu/uprawnienia-uzytkownikow-systemu-erp-dla-rolnictwa/
Pracujemy nad aplikacją mobilną systemu, która będzie miała taką możliwość. Przewidywany czas ukończenia prac nad aplikacją to miesiąc maj 2018 roku.
W aplikacji mobilnej będzie czytnik kodów kreskowych. Jeśli chodzi o zewnętrzne czytniki na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. System Agridata działała z każdym czytnikiem kodów kreskowych, który współpracuje z systemem operacyjnym.
Niestety producenci maszyn rolniczych niechętnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie podłączyć się do istniejącej anteny. Dodatkowo, takie połączenie nie wniosłoby za dużo, ponieważ moduł GPS na naszym urządzeniu to zaledwie mała część. Jest tam jeszcze kilka potrzebnych rzeczy takich jak moduł GSM czy rozpoznawanie urządzeń wyposażonych w PARO oraz pracowników, którzy posiadają TARO.
Nie ma takiej możliwości w cenie 500zł netto rocznie. Wszystkie zmiany w systemie mają wpływ globalny tj. na wszystkich klientów. Funkcje globalnie dodajemy za darmo lub za małą opłatą jeśli uznamy je zgodne z rozwojem produktu. Wtedy przeprowadzamy analizę wymagań (użytkownik zgłaszający staje się ekspertem): zadajemy pytania, szacujemy czas wykonania i wdrożenia. Istnieje jednak możliwość uruchomienia dla danego użytkownika osobnej instancji systemu, którego utrzymanie roczne kosztuje około 30 000zł netto rocznie. Dodatkowym kosztem będą moduły tworzone dla klienta, których koszt jest uzależniony od poziomu skomplikowania.