Za oknem zima, śnieg na polach, jednak nam to nie przeszkadza, aby wprowadzać zmiany w systemie, aby stał się on jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi.

W poprzednim tygodniu, przebudowany został w znacznym stopniu widok zakładki monitoring GPS, aby jeszcze łatwiej można było wyszukać informacje o pracy maszyn rolniczych.
Przy przygotowywaniu nowego układu elementów, uwzględniliśmy wszelkie uwagi i sugestie zgłoszone przez naszych użytkowników. Całość została dostosowana do wyglądu całego systemu, aby zachować spójność oraz łatwość użytkowania.

Informacje, które otrzymają Państwo z monitoringu GPS to:

 • aktualna i historyczna pozycja maszyn i pojazdów rolniczych
 • trasa pojazdu wraz z prędkością i  przejechanym dystansem
 • kto był operatorem maszyny
 • pomiar przepracowanej powierzchni
 • informacje z CAN

Pierwszą zmianą, która została wprowadzwona jest wybór sesji maszyny. Kalendarz, na którym użytkownik wybiera okres pracy pojazdu został udoskonalony o pokazywanie dni, w których maszyna była aktywna, co z kolei pozwala na szybsze filtrowanie.

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 08.14.14

Innowacją, która ją nie znajdziecie Państwo w innych systemach do monitorowania GPS jest oś czasuna której w tej  dowolnej chwili możemy znaleźć wszelkie ważne dane. Znajdziemy tutaj informacje o:

 • początku sesji maszyny (podpięcie maszyny posiadającej PARO),
 • koniecu sesji maszyny,
 • informację kiedy maszyna była transportowana
 • początek i koniec sesji pracownika (wykrycie TARO) – czyli jakie pracownik, w jakim okresie czasu był operatorem.

Dodatkowo na lini wyświetlane są wszelkie alarmy, które wystąpiły podczas wybranej sesji. Nową funkcjonalnością jest możliwość podglądu pozycji maszyny o określonej godzinie. Wystarczy poruszać kursorem (myszką) po linii czasu, wtedy na mapie, na pomarańczowo, zostanie zaznaczona pozycji maszyny w zadanej chwili W celu jeszcze łatwiejszego filtrowania danych, zostały wprowadzone dwie opcje, za pomocą których możemy wybrać interesujący nas fragment sesji.

Pierwszym sposobem jest zaznaczenie początku i końca. Można to zrobić wyznaczając na lini czasu dwa punkty, klikając miejsce początku i końca. Po tej operacji obszar pomiędzy punktami zostanie zaznaczony na zielono na lini, natomiast na mapie fragment sesji zostanie oznaczony na biało.  Drugim sposobem jest kliknięcie w ikonkę maszyny lub pracownika, dzięki czemu zostanie wybrany fragment sesji w którym obecna była określona maszyna lub pracownik.

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 09.23.33

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 09.23.19To nie koniec zmian. Nieustannie pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, aby system był jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom oraz pozwalał Państwu na lepsze prowadzenie gospodarstwa rolnego. Przechodzimy na system aktualizacji cyklicznych, starając się zachować stałą częstotliwość, dzięki czemu użytkownicy będą wiedzieć kiedy będą mogli spodziewać się nowych funkcji w systemie.
W kolejnej aktualizacji zostaną dodane:

 • Podział gruntów na własnościowe oraz dzierżawy
 • Możliwość dodania kilku lokalizacji gospodarstwa

Zdjęcie pobrano z StockSnap.io