Jeszcze lepsza efektywność zabiegów agrotechnicznych dzięki współpracy z Czajkowskim!

15 lutego 2018Blog, Firmowe

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie w rolnictwie to więcej niż przywilej. Zaczynają być koniecznością, ponieważ tego typu rozwiązania ułatwiają zarządzanie gospodarstwem, pozwalają zredukować koszty, zwiększyć rentowność i zoptymalizować zabiegi agrotechniczne. Bez nich ryzykujemy spadek konkurencyjności gospodarstwa.

Agridata - Rolnictwo 2.0

Firma Czajkowski prowadzi szkolenia w zakresie uprawy pasowej oraz produkuje maszyny przeznaczone pod tą technikę uprawy. Głównym celem tych maszyn i techniki jest uproszczenie i zwiększenie rentowności produkcji roślinnej.

Od teraz każda wyprodukowana maszyna będzie wyposażona w nasze urządzenie PARO. Dla rolników oznacza to jedno: błyskawiczne wejście w precyzyjne rolnictwo.

Dzięki tej współpracy każdy zabieg wykonany maszyną firmy Czajkowski:

  • będzie automatycznie rejestrowany w naszym systemie

  • będzie optymalizowany przez zarządcę – dzięki zapisowi GPS widoczny będzie dokładny obszar pracy maszyny i prędkość przejazdu

  • będzie dokładnie odwzorowany w systemie, co pomoże w przypadku rozliczania usługi wykonanej dla innego zarządcy

Celem Agridata jest wspieranie polskich gospodarstw rolnych w zwiększaniu konkurencyjności. Rolnicy mogą to osiągnąć przez podejmowanie trafnych decyzji i optymalizację produkcji. Dlatego też postanowiliśmy połączyć siły z firmą Czajkowski maszyny. Firma ta, dzięki wielu doświadczeniom, w 2014 roku skonstruowała prototyp maszyny do uprawy pasowej, od 2017 agregaty do uprawy pasowej zaczeły trafiać do pierwszych klientów.

Za źródłem:

Uprawa pasowa – jest to system uprawy gleby, który polega wyłącznie na spulchnianiu wąskiego pasa w rzędzie siewu. Łączy w sobie zalety konwencjonalnej uprawy gleby (m.in.bezpieczeństwo plonów) z korzyściami siewu bezpośredniego (m in. ochrona gleby przed erozją oraz minimum kosztów). Technologia ta pozwala również zastosować zlokalizowane nawożenie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Czajkowski maszyny. Ta współpraca to doskonała możliwość dla rolników do jeszcze lepszego zoptymalizowania zabiegów agrotechnicznych.