Funkcje modułu gospodarstwo z programem do automatycznych kart polowych – wszystkie informacje w jednym miejscu

Niezależnie od wielkości twojego gospodarstwa, musisz administrować gruntami rolnymi, zarządzać parkiem maszynowym i serwisami, pracownikami, uprawami.

Grupy rolne, agronomowie, firmy doradztwa rolniczego właściciele kilku gospodarstw mogą zarządzać podległymi jednostkami pojedynczo lub przeglądać wszystkie zasoby w jednym miejscu. Mniejsze farmy znacznie zwiększa swoją wydajność dzięki funkcjom ewidencji gruntów i karty pola.

Zarządzanie gruntami

Możesz łatwo ewidencjonować, przeglądać oraz gromadzić informacje o gruntach. Duża mapa prezentuje lokalizację pola wraz podstawowymi informacjami (lokalizacja, powierzchnia, uprawy). Listę gruntów możesz filtrować według zadanych parametrów.

Grunt możesz dodać bezpośrednio zaznaczając go na mapie lub wybierając go z rejestru katastralnego – wtedy podstawowe dane uzupełniane są automatycznie.

Do gruntu możesz dodać informacje o klasie gleby, zasobności w minerały, przydatności rolniczej, odczynie gleby i klasie agronomicznej.

Aby lepiej zapanować nad ewidencją gruntów, wprowadziliśmy możliwość dowolnego ich grupowania, tak aby posługiwać się grupą działek jako całą uprawą lub polem.

Lista gruntów
Widok informacji o gospodarstwie
Lista-maszyn-agridata-gospodarstwo
Zarządzanie maszynami i pojazdami

Nowoczesne rolnictwo to nowoczesne maszyny i pojazdy rolnicze. Zarządzaj swoim parkiem maszynowym w wygodny i zautomatyzowany sposób.

Do każdej maszyny lub pojazdu rolniczego możesz dodać przypomnienia o przeglądach rejestracyjnych i serwisowych oraz dowolne przypomnienia na podstawie przebiegu w kilometrach lub motogodzinach.

Prowadź karty serwisowe wraz z ewidencją kosztów. Sprawdź rentowność swoich maszyn.

Każda maszyna i pojazd rolniczy może być monitorowana za pomocą nadajników GPS wraz z informacjami o zużyciu paliwa, kto był operatorem i w jakich trybach pracowała maszyna (stan spoczynku, dojazd, praca w polu).

Zarządzanie pracownikami

Jako zarządca lub właściciel gospodarstwa wiesz jak ważne jest zarządzanie pracownikami. To ty bierzesz za nich odpowiedzialność.

Program Agridata pozwoli ci na gromadzenie informacji kontaktowych oraz informacji o zatrudnieniu (stawki godzinowe, formy zatrudnienia). Przy każdym pracowniku można wprowadzić stosowne notatki. Wchodząc na listę pracowników możesz ich spis filtrować według formy zatrudnienia lub sprawdzić, którzy pracownicy są sezonowi.

Do pracownika możesz przypisać uprawnienia wraz terminem ważności (np: prawo jazdy, uprawnienia na opryski) oraz termin badań okresowych.

Dla swoich operatów możesz zamówić urządzenie TARO do monitoringu obecności w maszynach. Rozszerzeniem systemu Agridata dla pracowników jest aplikacja mobilna na telefony z systemem Android, dzięki której zatrudniony może zdawać raporty przebywając na polu.

Widok pracowników w aplikacji
Widok obserwacji w aplikacji
Obserwacje polowe i notatki

Dla każdej uprawy możesz prowadzić obserwacje polowe wraz ze zdjęciami, które stają się dziennikiem chorób upraw lub notatnikiem. W ten sposób możesz rejestrować występowanie chorób i szkodników. Porównując ze sobą obserwacje dowiesz się czy zabiegi agrotechniczne i opryski przynoszą efekt.

Każda maszyna i pojazd rolniczy może być monitorowana za pomocą nadajników GPS wraz z informacjami o zużyciu paliwa, kto był operatorem i w jakich trybach pracowała maszyna (stan spoczynku, dojazd, praca w polu).

Czy administracja gruntami rolnymi, zarządzanie parkiem maszynowym i serwisami, pracownikami, uprawami i wysiewem to coś czego szukasz ale nie dostałeś wystarczająco dużo informacji? Skontaktuj się z nami