Rolnictwo precyzyjne z gps

24 sierpnia 2016Artykuły

Czym jest rolnictwo precyzyjne

Obecne funkcjonowanie rolnictwa, podobnie do pozostałych gałęzi gospodarki, opiera się na wiedzy, doświadczeniu oraz nowoczesnych technologiach. Wdrażanie nowych, sterowanych komputerowo rozwiązań optymalizuje działanie gospodarstwa redukując koszty, zwiększając wydajność pól przy równoczesnym spełnieniu rygorystycznych wymogów ochrony środowiska.

Rolnictwo precyzyjne jest zbiorem technologii, które umożliwiają:

  • na dokładne kontrolowanie, monitorowanie i sterowanie maszynami rolniczymi na podstawie sygnałów GPS, elektroniki sterującej pojazdem.
  • pobieranie, przetwarzanie oraz gromadzenie informacji na temat zasobności gleby, danych produkcyjnych, informacji o nasionach i plonach
  • precyzyjne nawożenie i opryskiwanie pól, plonów, sadów
  • diagnozowanie oraz leczenie chorób

Rosnące możliwości systemów informatycznych jak również rozwój elektroniki przyczynił się do spadku cen wdrożenia takich rozwiązań.

Śledzenie pojazdów rolniczych w obrębie pola

Więcej o rolnictwie z GPS

System nawigacji satelitarnej jest dzisiaj podstawą precyzyjnego rolnictwa. Zastosowanie nowoczesnych technologii do monitorowania nadzoru prac wspiera efektywne zarządzanie gospodarstwem, przyczyniając się do osiągania wyższych nich dotychczas wyników. System gps wspierający rolnictwo precyzyjne dedykowany jest przede wszystkim dla maszyn rolniczych pracujących w polu, nadzorując i planując precyzyjne działania.

Oferowane przez nas systemy wyróżniają się spośród innych możliwością tworzenia raportów, wynikających z trasy i pracy poszczególnych pojazdów. Ponadto charakteryzuje je większa precyzja w dokładnym szacowaniu informacji na temat tras na polach, rodzajów gruntu, czy też monitorowaniu pozycji operatorów.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ofertą oraz możliwościami jakie zapewnia zastosowanie w precyzyjnym rolnictwie systemów gps. Bardzo rozbudowana funkcjonalność systemu i wykorzystanie starannie opracowanej technologii może przyczynić się do znacznego polepszenia funkcjonowania gospodarstwa.

Leave a Reply