Stale pracujemy nad rozwojem i ulepszaniem naszego systemu. Jeszcze w tym roku planujemy uzupełnić nasz system o następujące urządzenia:

Terminal dotykowy

Montowany w każdej maszynie samojezdnej (przeważnie w ciągniku). Terminal jest wyposażony w 10-calowy, kolorowy ekran dotykowy oraz dedykowaną aplikacją zarządzającą. Umożliwia kontrolę przebiegu pracy i procesu jej rejestrowania. Urządzenie jest połączone z modułem GPS oraz z kamerą na dachu maszyny (ciągnika), komunikuje się z sensorami (drogą kablową lub radiową w zależności od wybranej opcji), oraz zapewnia informacje niezbędne do działania inteligentnej wagi (patrz dalej). Jest sercem całego systemu. W ramach jednego gospodarstwa stosuje się wiele terminali, przypisanych do konkretnych maszyn.

Moduł GPS z kamerą

Montowane na dachu urządzenie łączy w sobie dwie funkcjonalności: GPS oraz kamerę wideo (opcja). Dzięki bezinwazyjnemu montażowi na dachu ciągnika, moduł ma doskonałe warunki widoczności satelit GPS i udostępnia bardzo szybką synchronizację (fix). Zamontowana w tej samej obudowie kamera umożliwia podgląd podpiętej do ciągnika maszyny na ekranie terminala dotykowego.

Inteligentna waga

Inteligentna waga wraz z czytnikiem kodów kreskowych, sterowana monochromatycznym wyświetlaczem dotykowym. Odporna na warunki atmosferyczne. Umożliwia ważenie środków ochrony roślin przed wykonaniem oprysku. Montowana najczęściej bezpośrednio na opryskiwaczu. Terminal wagi posiada bieżące informacje o dostępnych w magazynie gospodarstwa środkach ochrony. Informacje pobierane są z internetowej bazy danych AGRIREG. Waga pozwala po zeskanowaniu kodu zważyć oraz potwierdzić użycie konkretnego środka.

Dodatkowo, w ramach opcji, waga może zostać wyposażona w stację pogodową, która staje się kolejnym sensorem systemu i raportuje do centralnej bazy warunki atmosferyczne (wilgotność, temperatura, siła wiatru) w czasie wykonywania prac.